+420 607 963 685     info@podlahy-opava.cz

Korkové podlahy

Korkové podlahy se v poslední době opět postupně začínají prosazovat mezi ostatními podlahami, a to díky svým nenapodobitelným vlastnostem. Je to především jejich přírodní charakter a užitné vlastnosti jako jsou pružnost, odolnost a zejména výjimečný tepelný komfort.Korkový dub pochází ze Středomoří - jeho domovem je Portugalsko, Španelsko a TuniskoPerspektivní surovina. Rovnováha ekosystému je velice důležitým faktorem pro celosvětové životní prostředí. Lesy korkových dubů a hospodaření s nimi jsou jedním z pozitivních příkladů, jak i při zásahu člověka uchovávat přírodu. Korkové duby jsou základním zdrojem pro těžbu korkové kůry,která je výchozí surovinou pro výrobu korkových expandovaných izolačních materiálů. K pozoruhodné vlastnosti korkového dubu patří jeho schopnost obnovovat kůru po jejím sloupnutí. Každých devět let se tak vytvářejí další zdroje cenné suroviny.Touto výjimečnou vlastností nám příroda dává příležitost využívat korkových materiálů jako ekologických výrobků nejen dnes, ale i v budoucnosti. Cyklus regenerace korkové kůry a její použití vytvářejí spoustu ekonomických příležitostí v souladu se zachováním rovnováhy daného ekosystému. Díky vysoké životnosti korkových dubů, která je až 200 let, je korek velmi perspektivní surovinou a je pouze otázkou času, kdy se jako přírodní ekologická izolace prosadí v širší míře i u nás.

Ideální struktura a složení

Jedná se o rostlinnou tkáň, která je tvořena seskupením mrtvých buněk se zvláštní strukturou a uspořádáním (cca 40 miliónů buněk na cm3), což jí propůjčuje výjimečné vlastnosti, které se v takovém souladu schopností nenajdou u žádných jiných materiálů. Tvar korkové buňky je stejný jako u plástve medu. Je složená z pěti intracelulárních (vnitrobuněčných) vrstev - dvě z nich tvoří celulázové mezivrstvy vyplněné vzduchem, jiné dvě jsou pevné, vodovzdorné vrstvy tvořené voskem a suberinem a pátá je lignitová - její funkcí je udržovat strukturu a tuhost buňky.

Zpracování korku

Technologie výroby je založena na vaření korkového granulátu ve vodní páře v tlakových nádobách (autoklávech), za podmínek přísně regulovaného výrobního procesu. Jednotlivé granule korkové hmoty jsou vzájemně pospojovány vlastní pryskyřicí bez pomoci cizích pojidel, která se vytěsní působením vysokého tlaku a teploty. Vysoce kvalitní a stejnorodý produkt - korkový expandovaný aglomerát, nachází díky svému stoprocentně přírodnímu složení a výjimečným technickým parametrům uplatnění v široké škále různých typů výrobků jako jsou tepelné, akustické a antivibrační izolace, korkové podlahové dlaždice, korkové plovoucí podlahy, obkladové materiály, korkové nástěnky, podložky apod.Kontakt

PODLAHY OPAVA s.r.o.

Na Starém břehu 2756/7

Opava, 746 01

IČ: 02371154

DIČ: CZ02371154


info@podlahy-opava.cz

SHOWROOM

Sady Svobody 4

Opava, 746 01

PO - PA: 9:00 - 16:00JAKUB ZYGULA

ředitel společnosti

+420 607 963 685

zygula@podlahy-opava.cz


KATEŘINA HOFMANOVÁ

asistentka prodeje

+420 774 642 300

hofmanova@podlahy-opava.cz

Vytvořilo studio zygula.cz | © 2017